امروز : چهارشنبه 26 تیر 1398

بازدید ترکی و نمایندگان تهران از پروژه بیمارستانی شهدای تجریش

نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از روند ساخت و تکمیل بیمارستان شهدای تجریش بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران صبح روز سه شنبه با حضور محمدرضا عارف، دکتر علیجانی و سرکار خانم سیاوشی نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، نعمت الله ترکی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از پروژه بیمارستانی شهدای تجریش بازدید شد.

دکتر آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در تهران متاسفانه در ۴۰سال اخیر کار بزرگی در توسعه بیمارستانی رخ نداده در حالی که در مرزهای کشور و شهرهای محروم بهترین بیمارستانها را ساختیم.

وی ادامه داد: در دانشگاه شهید بهشتی ۱۱ هزار تخت بیمارستانی در تهران کم داریم و فقط ۱۹ بیمارستان در سطح استان داریم که فرسوده و از رده خارج هستند و فقط ۳ هزار تخت بیمارستانی داریم.

آقاجانی افزود: بیمارستان شهدای تجریش با ۶۰ سال قدمت باید تخریب شود برای همین ۷۲۰ تختخواب به این بیمارستان با ساخت بیمارستان جدید افزوده شد. منابع مالی این بیمارستان از فروش املاک و کمک استان تامین شده و پیشرفت ۷۲ درصدی داشته است.

دکتر علیجانی گفت: اگر منابع تامین شود سال آینده این پروژه افتتاح میشود.

انتهای پیام./